Blog

Jak działają alarmy GSM?

Jak działają alarmy GSM?

Krótki opis działania alarmu GSM, który pomoże dokonać właściwego wyboru.

Alarmy GSM

Nowoczesne Alarmy GSM niezawodnie chronią mieszkania, domy, domy letniskowe lub garaże przed złodziejami i innymi niepożądanymi gośćmi.

Podczas gdy drzwi i kraty jedynie opóźniają wtargnięcie złodzieja, alarm bezprzewodowy budzi w nim respekt. O naruszeniu strzeżonego terenu poinformuje cię natychmiast, bez względu na to, gdzie właśnie się znajdujesz.

Łatwa instalacja i prosta obsługa za pomocą wyświetlacza LCD, połączenie ze skonfigurowanymi numerami telefonów, duży zasięg i zaawansowane ustawienia – wszystko to sprawia, że z pewnością staniesz się usatysfakcjonowanym użytkownikiem alarmów GSM BENTECH!

Łatwa instalacja i prosta obsługa za pomocą wyświetlacza LCD, połączenie ze skonfigurowanymi numerami telefonów, duży zasięg i zaawansowane ustawienia – wszystko to sprawia, że z pewnością staniesz się usatysfakcjonowanym użytkownikiem alarmów GSM BENTECH!

Alarm GSM alarm – czym jest i jak działa

Urządzenie składa się z następujących elementów podstawowych:

  • Czujnik ruchu PIR – wykrywa zmiany temperatury w pomieszczeniu, dzięki czemu zaalarmuje Cię o obecność poruszającej się osoby; im wyższa jakość, tym mniej fałszywych alarmów
  • Centrala GSM – jednostka centralna systemu z podświetlanym wyświetlaczem i klawiaturą służy do ustawiania alarmu, jego włączania i wyłączania, a zwłaszcza do komunikacji z telefonem poprzez włożoną kartę SIM
  • Zasilacz sieciowy z baterią podtrzymującą – zapewnia długą żywotność urządzenia nawet po wyłączeniu zasilania
  • Syrena dostępne są syreny  wewnętrzne i zewnętrzne, które można instalować również w ukryciu
  • Zdalne sterowanie – służy do aktywacji, rozbrojenia systemu, uruchomienia trybu awaryjnego itp.

 

Aktywowany alarm GSM rejestruje ruch osoby trzeciej w danym obiekcie za pomocą czujnika. Właściciel alarmu jest informowany o włamaniu za pośrednictwem wiadomości SMS lub połączeń wykonywanych na wcześniej ustawione numery telefonów. Jeśli alarm jest zainstalowany i jest w trybie aktywnym, w tym samym czasie, w którym rozpoczyna się wykonywanie połączeń telefonicznych zostanie uruchomiona syrena.

 

WSKAZÓWKA: Możesz także dokupić czujki gazu lub dymu.

Funkcje urządzenia

Systemy bezprzewodowe różnią się głównie liczbą i poziomem funkcji.

Oto najważniejsze z nich:

1. Liczba skonfigurowanych numerów telefonu

Im większa pamięć urządzenia, tym więcej numerów telefonów można połączyć z alarmem. Zwykle jest to 6 numerów jednak niektóre modele oferują ich więcej.

2. Liczba stref ochronnych

Alarmy wysokiej jakości pozwalają na podłączenie do 99 stref bezprzewodowych.

3. Ustawienie czasu aktywacji alarmu

Możesz ustawić długość opóźnienia alarmu lub czas automatycznego uruchomienia po wyjściu z domu.

4. Obsługa za pomocą aplikacji mobilnej

Jeden z najpopularniejszych modeli alarmu  BENTECH 30C można obsługiwać zdalnie za pomocą aplikacji mobilnej.

5. Wykonywanie połączeń telefonicznych

Używaj urządzenia do wykonywania połączeń telefonicznych dzięki wbudowanemu głośnikowi, który również pozwala słuchać tego, co dzieje się w budynku.

Obsługa

Opcje obsługi różnią się od siebie pod względem wygody i szybkości

1. Jednostka centralna z klawiaturą

Klawiatura i wyświetlacz służą do pełnego ustawienia wszystkich wymaganych funkcji.

2. Zdalne sterowanie

Aktywacja, wstrzymywanie, a także ustawianie samego alarmu można również wykonać za pomocą pilota, który jest dołączony do wszystkich urządzeń alarmowych oferowanych w naszym sklepie internetowym. Poszczególne modele różnią się od siebie zasięgiem, częstotliwością i funkcjami. Najczęściej dostępne funkcje to odblokowanie, zablokowanie, SOS.

3. Aplikacja mobilna

Nowoczesne systemy alarmowe mogą być zarządzane i kontrolowane zdalnie ze smartfona. Nie trzeba dodawać, że jest to najpopularniejszy mechanizm sterowania. Jednak ma swój haczyk! Jak dotąd aplikacja przygotowuje tylko SMS-y do wysłania i nie wysyła ich automatycznie.

Wskazówki dotyczące instalacji

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz zabezpieczyć mieszkanie, dom czy biuro, zalecamy skorzystać z niżej podanych informacji:

  • detektor – umieść go optymalnie w rogu pomieszczenia, wystarczająco wysoko, aby był w stanie kontrolować drzwi i okno, ale tak, aby nic go nie zasłaniało
  • stacja centralna – najlepiej umieścić ją tak, aby była łatwo dostępna i jednocześnie nie rzucała się w oczy (komora, toaleta). Dzięki temu nie narazimy jej na zniszczenie przy potencjalnym włamaniu
  • klawiatura sterująca – praktyczna jest lokalizacja przy drzwiach wejściowych, gdzie znajduje się w zasięgu ręki
  • syrena – może być umieszczona wewnątrz lub na zewnątrz, najczęściej na dachu lub fasadzie domu, dzięki czemu informuje potencjalnych złodziei o zabezpieczeniu budynku

 

 

Potrzebujesz więcej porad i wskazówek na temat wybierania i używania alarmów GSM?

Przeczytaj artykuły na naszym blogulub skontaktuj się z nami za pośrednictwem czatu on-line.